Wesprzyj ORATOR

baner 1%

Wyszukiwarka

Anioły są wśród nas – heppening promujący wolontariat

Spotkanie o charakterze happeningu odbędzie się w niedzielę 27 maja 2012r. w godzinach 12.15-20.00. Gościny użycza Fundacja Sto Pociech przy ul. Freta 20/24a.

Myślą przewodnią zapowiadanego wydarzenia pt. POCZUJ WIOSNĘ-DOSTRZEŻ DRUGIEGO CZŁOWIEKA! jest zachęcenie młodych ludzi do bezpłatnej, bardzo konkretnej  i bezpośredniej pomocy osobom, które bez codziennego wsparcia drugiego człowieka nie są w stanie samodzielnie funkcjonować.

W ramach imprezy odbędzie się terenowa gra miejska w poszukiwaniu starówkowych dziwnostworów. Do udziału w grze Organizatorzy zapraszają osoby poruszające się na inwalidzkich wózkach manualnych i elektrycznych.
W ciągu całego dnia będzie trwała akcja zbierania nakrętek z twardego plastiku z przeznaczeniem dla Antka,  Daniela i Sebastian, beneficjentów Fundacji Dzieciom Zdążyć z pomocą.
Odbędą się także mini warsztaty z elementami savoir-vivre i dyskusja o wartości pomagania; prelegenci to Pani Anna Sobolewska, Pani Ewa Woydyłło, ks. Andrzej Dziedziul, Grupa Teatralna SENSOWNI, a także wolontariusze-studenci.

W ramach tych wydarzeń i nasza Fundacja zajmie sporo miejsca: poprowadzimy warsztaty dla dzieci i rodziców nt. funkcjonowania osób głuchoniewidomych – ich możliwości widzenia i słyszenia świata oraz poruszania się z przewodnikiem. Uczestnicy wcielą się najpierw w osobę głuchoniewidomą za pomocą symulatorów wzroku i słuchu, a następnie w rolę przewodnika ułatwiającego poruszanie się i poznawanie świata osobie z tą podwójną niepełnosprawnością. Nauczą się kilku słów w języku migowym oraz poznają dotykowy alfabet Lorma. Wszystko z dużą dawką uśmiechu i dynamiki.

Więcej informacji o wydarzeniu pod adresem: www.wolontariat.freta10.pl oraz www.koncert-anioly.cba.pl

Nasi Partnerzy

Nawigacja w Stopce strony


Własność i Twórcy

2012 © Fundacja Małymi Krokami | Projekt i wykonanie Dobra Kompania