Wesprzyj ORATOR

baner 1%

Wyszukiwarka

Pantomima i rytm bębnów na ulicach Olsztyna

Coraz więcej osób z niepełnosprawnością zaczyna traktować swoje zaangażowanie w życie zawodowe i społeczne jako coś oczywistego. Niepełnosprawność nie dzieli tych, którzy mają wspólne pasje i zainteresowania, tak jak wiek, czy odległość nie muszą być przeszkodą w realizacji celów i marzeń. Głęboko o tym byli przekonani uczestnicy projektu Przełammy bariery II.

Projekt realizowaliśmy od marca do czerwca 2012r. w Olsztynie. Podczas warsztatów pantomimiczno–bębniarskich doskonaliliśmy naszą kreatywność, komunikację, grę na bębnach oraz umiejętności pantomimczne.  Pracowały jednocześnie osoby z wadą wzroku i/lub słuchu oraz osoby pełnosprawne w wieku od 7 do 50 lat. W połowie maja dołączyli do nich goście (głuchoniewidomi wraz z wolontariuszami) z różnych stron kraju. Efekt ich pracy podziwialiśmy w maju i czerwcu na Scenie Staromiejskiej w Olsztynie i na olsztyńskim zamku.

Ostatnie dni zajęć pokazały, że uczestnicy zapominali o swoich dysfunkcjach, dzielących ich barierach, trudnościach w komunikacji, a angażowali się przede wszystkim w to, co budziło ich zainteresowanie. Z zapałem i dziecięcą naturalnością podchodzili do wszystkich zadań stawianych przez instruktorów.

Miejsca na warsztaty i spotkanie podsumowujące użyczyła Planeta 11, filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie; za co im bardzo dziękujemy.

       Wierzymy, że ta przygoda będzie się powtarzać.

 

Nasi Partnerzy

Nawigacja w Stopce strony


Własność i Twórcy

2012 © Fundacja Małymi Krokami | Projekt i wykonanie Dobra Kompania