Wesprzyj ORATOR

baner 1%

Wyszukiwarka

Święci nie tylko w Niebie!

Kilka dni temu, 5 listopada, do naszej parafii zawitali niezwykli goście. Przybyło wielu, którzy rozkochani są w Bogu i w drugim człowieku: Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty, Mała Tereska, Ojciec Pio, Święty Mikołaj, Bakhita, Joanna d'Arc, Święta Zofia i wielu, wielu innych. Przybyli, by wspólnie cieszyć się tym, że z życia przechodzimy do Życia.

Chcieliśmy pokazać naszym dzieciom, że świętych obcowanie to konkretna rzeczywistość; że żyjemy w tej ziemsko-niebiańskiej wspólnocie i to jest powód do radości. Dlatego postanowiliśmy zorganizować im bal z okazji uroczystości Wszystkich Świętych.

Na zaproszenie odpowiedziało ponad 100 osób. Razem z rodzicami i dziećmi przebranymi za swoich patronów lub ulubionych świętych bawiliśmy się przy muzyce m.in. Arki Noego, Magdy Anioł, Biskupa Długosza, Chili My. Oczywiście wszystkie pląsy i tańce przeplatane były zabawami pokazującymi dzieciom w prosty sposób, że świętość to jest coś dla mnie i dla Ciebie, tu i teraz, już na ziemi, a nie dopiero w Niebie. Było więc rodzinne przygotowywanie plakatów świętych, z których stworzyliśmy galerię, czy zabawa "Rolnik sam w dolinie", pokazująca, że Bóg nie stworzył nas do samotności.

Pod koniec Balu niebiańska poczta przysłała Archanioła Gabriela z wiadomością, że czasem niektórzy z nas gubią swoją aureolę (czyli zapominają, że są powołani do świętości). Ruszyliśmy na wspólne poszukiwanie zaginionej aureoli, a prowadziły nas drogowskazy od świętych, znalezione w szkatułce: serce, ziarnko gorczycy i kwiatek. Pierwsze mówiło nam o tym, że wszystko, co robimy powinniśmy robić z miłości. Drugie, że na tej drodze potrzebna jest choć maleńka wiara, która "góry przenosi". A trzecie – symbol nadziei, że każde nasze staranie, najmniejszy wysiłek podoba się Bogu i przynosi konkretne dobro. To wszystko doprowadziło nas do aureoli, która ukryła się przy relikwiach św. Ojca Pio i św. Jana Pawła II. Razem z nimi przeszliśmy w pochodzie wszystkich świętych, śpiewając hymn Balu: Taki duży, taki mały może świętym być. Zakończyliśmy pokłonem przed Najświętszym Sakramentem, dziękując za wszystkich błogosławionych i świętych, którzy wstawiają się za nami w Niebie.

Nasi Partnerzy

Nawigacja w Stopce strony


Własność i Twórcy

2012 © Fundacja Małymi Krokami | Projekt i wykonanie Dobra Kompania